Kdy je vhodná doba pro výměnu koberce?

Koberce tvoří důležitý estetický prvek našich domovů, musíme se však o ně pravidelně starat a po vhodné době je i měnit. Nejdéle po 15 letech by si každý měl i z hygienických důvodů vybrat do své domácnosti nový koberec. I když budeme koberce pravidelně čistit, jakmile jsou v domácnosti malé děti, nebo zvířecí mazlíčci, nezabráníme jeho dřívějšímu opotřebení. Různé skvrny od jídla, od tvoření dětí, nebo pobytu zvířat, koberci nesvědčí.

Rozhodující je také, jak je koberec opotřebováván. Rozhoduje v jaké místnosti je položen, v ložnici nebude tak zatěžován, jako například ve vstupní předsíni. Také početná rodina bude měnit koberec pro opotřebení dříve, nežli člověk žijící sám.

Jakmile si všimneme slehlých vlasů, fleků či plísně, jistě je na čase, vybírat koberec nový. Často i nepříjemný zápach koberce nás může upozornit na nutnost vyměnit jej. Musíme také dbát na zdravé prostředí pro všechny uživatele domácnosti, a tak sešlý, starší koberec vyměníme, dokud s ním nemáme spojené i nepříjemné zdravotní problémy, jako třeba alergii.

Podlahová krytina má také velký vliv na celkový dojem z místnosti, proto pokud pořizujeme novější vybavení bytu, zvážíme zároveň výměnu i staršího koberce. V současnosti jsou na trhu moderní varianty koberců, s různými vzory, potisky, v mnoha barvách. Proč se tedy nepotěšit pocitem z vlastního domova pořízením abstraktního koberce, či naopak klidnějším odstínem podlahy pro chvíle soukromí. Všichni obyvatelé Vaší domácnosti Vám jistě budou vděční, že jste podnikli něco pro zlepšení kvality Vašeho obydlí. A Vy si užijete nový design Vašeho domova i čisté prostředí.

Obraťte se na naši firmu, poradíme Vám s výběrem vhodného koberce pro Vás, ať už jde o materiál, barevné provedení, či potřebnou odolnost. Tmavé koberce zmenšují obývanou plochu a působí útulným dojmem. Světlé koberce vyzdvihnou vybavení místností a rozšíří opticky prostor. Důvěřujte našim zaměstnancům, vyberou pro Vás koberec vhodný na míru Vaší podlaze.