Laminátová nebo dřevěná podlaha?

Čeká vás rekonstrukce bytu nebo domu a přemýšlíte nad tím jaké podlahy zvolit? Věřte, že takovouto otázku si klade spousta lidí a jednoznačná odpověď neexistuje.

Vždy záleží na několika faktorech. V první řadě si musí každý odpovědět na otázku v jaké místnosti se bude podlaha měnit. Jiný povrch podlahy je vhodný do obývacího pokoje, či ložnice a jiný povrch je vhodný do kuchyně, chodby či koupelny a další. Dál by každý měl uvážit kolik času je ochotný věnovat údržbě podlahy.

Nespornou výhodou laminátové podlahy je její nenáročnost na údržbu. S porovnáním s dřevěnou podlahou je i levnější. Povrch laminátové podlahy je tvrdší a studenější. Výborně odolává vlivům nižší vlhkosti. Zároveň si můžete vybrat z několika druhů podle míry zatížení. Ovšem nevýhodou laminátové podlahy oproti dřevěné je nižší životnost. A nejde opomenout, že hlučnost, kterou laminátová podlaha přenáší neboli kročejový hluk. Proto volíte-li tento druh podlahy do panelového bytu je vždy vhodné použít jako podklad betonový potěr a nejlépe takový typ, který má speciální protihlukovou podložku nalepenou přímo na spodní straně desek.

Dřevěná podlaha disponuje nespornými výhodami, kdy jejich vzhled je díky použitému dřevu reprezentativnější. Jejich nášlapnou vrstvou je dřevo a jsou obvykle vyrobené jako sendvičové. Díky této technologii je podlaha odolnější vůči vlhkosti v místnosti. Ovšem nevýhodou může být vyšší náklady na její pořízení. Náročnost na údržbu je zpravidla vyšší než u laminátové podlahy. A jsou náchylnější na poškození.

Obě tyto varianty jsou moderní a váš byt nebo dům promění k nepoznání.

Vždy je ovšem důležité zvolit vhodného výrobce, abyste měli jistotu v kvalitě použitých materiálech a správném postupu při její montáži. I kvalitní podlaha může být špatnou instalací znehodnocena.

Pakliže se rozhodnete navštívit naši prodejnu bude se vám věnovat odborník, který s vámi projde všechny možné druhy podlahových krytin a seznámí vás s jejich výhodami i nevýhodami. A doporučí vám vhodný materiál pro váš domov. A pak už bude jen na vás, jakou variantu zvolíte. Vámi zvolená podlaha vám bude v předem domluvený termín dovezena a položena.