Jak probíhá pokládka vinylové podlahy

Vinylová podlaha se pokládá podle způsobu úchytu jednotlivých dílců. Můžeme buď plovoucí podlahu se zámky položit na volno, či lepené dílce přilepit k podkladu. Pokud si pro pokládku vinylové podlahy vyberete odbornou firmu, obstarají Vám také lištování podlahy a ostatní doplňkové práce, které souvisí s pokládkou.

Pokládka zámkové podlahy

Jednotlivé lamely se k sobě připevní zámkovými spoji na obou stranách. Technologie je rychlá a snadno proveditelná. Lze ji užít na podlahové topení. Při rozbití používané podlahy je možné snadno nahradit zničený dílec. Zámkovou vinylovou podlahu pořídíte za vyšší cenu, správnou údržbou Vám vystačí na dlouhou dobu.

Pokládka lepené podlahy

Nejprve je potřeba vyrovnat a vyčistit podklad pro novou podlahu. Při užití v bytových místnostech není nutné podlahu podkládat, pokud se podlaha pokládá v příliš namáhaných prostorech, podloží se izolační podložkou. Samotný dílec se lepí k vyčištěnému podkladu podlahářským lepidlem. Pořízení lepené podlahy je levnější, vzhledem k potřebné odbornosti při pokládce se vyplatí pozvat na ni odbornou firmu.