Vinylové podlahy jsou velmi odolné

Vinylové podlahy jsou dnes velkým hitem mezi podlahovými krytinami. Můžete se na ně spolehnout v místnostech, které budete zatěžovat silným provozem, jsou odolné proti vyšším teplotám i vodě. Hodí se v domácnosti do provozních místností, jako jsou kuchyně a koupelny. V koupelně snesou i podlahové vytápění, nevadí jim častý kontakt s vodou. Potěší Vás měkkým nášlapem, který šetří Vaše nohy. Vydrží ostrý provoz s dětmi, které rády běhají a nebudou tak díky tlumené podlaze nikoho rušit.

Snadná pokládka

Praktičnost podlahy se ukáže už při jejím snadném pokládání, záleží zda si vyberete lamely nebo čtverce, snadno je připevníte na předem připravený povrch, který musí být čistý a rovný. V případě nutnosti se podklad vyrovná nivelační hmotou a podlaha se přilepí speciálním lepidlem. Stavební výška místnosti se zvýší jen nepatrně, nemusíte tedy hledat při rekonstrukci nový nábytek a zařízení místností.

Široká škála dekorů

Pro tvůrčí osobnosti nabízí vinyl širokou škálu dekorů, při jejímž výběru si mohou pohrát s použitím podlahy v jednotlivých místnostech tak, aby působila jednolitě a vkusně na sebe navazovala. V současnosti jsou velmi vyhledávané dekory opotřebeného dřeva, kamenu, dlažby či korku. Výhodou užití vynilu je také pocit příjemné, stálé teploty podlahy a její snadná údržba. Hodí se i v domácnosti se zvířaty, snadno z ní uklidíte chlupy i špínu přinesenou z venkovní vycházky. Vinyl je vhodný i pro dlouhodobé užití, po letech nepoznáte jeho zatížení nábytkem, je pružný a rozměrově stálý. Záleží tedy jen na Vás a Vašem vkusu, jaký dekor Vás osloví a jak jej zakomponujete do konečného vyznění interiérů Vaší domácnosti.