Vinylové podlahy

Moderní vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou skutečně hitem. Speciálně upravený plast se vyrábí ve všech dekorech – je k nerozeznání od dřeva, kamene, kovu i skla. Hodí se do všech interiérů – od obývacích pokojů, přes kanceláře až do koupelen. Jsou velmi vhodné na teplovodní podlahové topení díky svému nízkému tepelnému odporu a navíc jsou i pocitově teplejší. Výběr této podlahy ocení i vaši sousedé, protože díky svým vlastnostem tlumí hluk lépe než například plovoucí či dřevěná podlaha. K dalším výjimečným vlastnostem patří protiskluzovost. Malé děti, senioři či domácí zvířata budou při pohybu na vinylu jistější. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost a dokonce i nízká prašnost, na rozdíl od například plovoucích podlah se na vinylu v rozích nedrží chomáče prachu. Je tedy vhodný i pro alergiky. Dalším výrazným plusem je odolnost vůči chemikáliím a vlhkosti. Voda podlahu nepoškodí, je tedy vhodná i do koupelen, prádelen nebo třeba na toaletu. Vinylové podlahy jsou sice o něco dražší než laminát, ale investice se vám vrátí všemi výše zmíněnými výhodami.

Vinylové lamely se mohou podobně jako PVC prodávané v rolích lepit přímo na podlahu. Výhodou je, že jim nevadí voda. Takže i když se rozlije a zůstane na podlaze delší dobu, nepoškodí ji. Proto se vinyl používá i do koupelen,“ říká Josef Halva, zakladatel Floorparku. Role se prodávají pouze v určitých šířkách. Pokud rozměry místností ve vašem bytě s těmito rozměry nekolidují, je lepší využít lamely. Ty jsou opatřeny zámkovým systémem, jejich montáž zvládnete i sami. Stejně snadno, jako se montují, se i rozdělávají, odpadá nutnost vytrhat podlahu i s lepidlem od podkladu. U jedinců s dýchacími obtížemi nebo alergiemi se může objevit reakce na lepidlo, pokud patříte do těchto kategorií, je pro vás rozhodně vhodnější click systém.

Ceník vinylových podlah

Ceny vinylových podlah se pohybují u lepené varianty od 400 do 1 000 Kč/m2, u plovoucích od 600 do 1 200Kč. Pro srovnání, laminátové podlahy seženete v rozmezí 200-800 Kč/m2.

Vinylové podlahy v Brně
Vinylové podlahy na prodej
Moderní vinylové podlahy